- Sepis smluv (například kupní, o dílo, zápůjčky, příkazní smlouvy, licenční smlouvy)

- Vymáhání dodržování smluv

- Vyjednávání o změnách smluv

- Vymáhání pohledávek z většiny smluvních typů

- Žaloby na plnění smluvních povinností

- Odstupování od smluv

Závazkové právo, smlouvy, uzavírání dohod. Neexistuje člověk, který by v životě neuzavřel žádnou dohodu, nebo nedal slib. Ačkoli by mělo platit, že smlouvy by měly být dodržovány, ne vždy tomu tak ale skutečně je. Zároveň platí, že smlouva se musí pohybovat v mezích zákona, ale ačkoli smlouva může zdánlivě zcela odpovídat psanému textu zákona, neznamená to, že taková smlouva nakonec vystihla smysl zákona a obstojí před soudem. Pokud jste právě v kontraktačním procesu, chystáte se kupovat nebo prodávat auto, byt, zastavit pozemek, darovat jakoukoli věc, uzavřít nájem, pacht, licenční smlouvu, pracovní smlouvu, nebo naopak potřebujete již takto uzavřenou smlouvu, či jiné právní jednání posoudit, zda i po letech je stále platné, nebo je revidovat, případně jste se dostali do stavu, kdy další účastník smlouvy odmítá plnit k čemu se zavázal, věřitel Vás vyzývá k něčemu, na co nemá právo, nebo dlužník s vámi přestává komunikovat, platit a začíná se Vám vyhýbat, nebo chystá převod majetku, je Vám AK Nevařil plně k dispozici k ochraně Vašich práv.

V rámci své praxe jsem zastupoval jak české tak zahraniční klienty při vyjednávání obsahů smluv od jednoduchých nájemních smluv, až po složité a rozsáhlé smlouvy k prodeji podniku (závodu), nákupu souborů nemovitostí v hodnotách desítek milionů korun, smluv o dílo k různým technickým, uměleckým či řemeslným činnostem, včetně licenčních smluv na díla, která podléhají autorskoprávní ochraně. Rád s Vámi proberu veškeré Vaše možnosti a potenciální strategie jak dál postupovat a vybereme tu pro Vás nejlepší.

Pokud budete potřebovat, při dalším jednání Vás zastoupím, aby byla Vaše vůle slyšet a nikdo už neignoroval Vaše zájmy a požadavky.

JUDr. Vít Nevařil, advokátní kancelář, Václavské náměstí 808/66, Praha 1, 110 00, e-mail: info@ak-nevaril.cz

Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje.   Přijmout   Odmítmout   Více informací